Sezon urlopowy w pełni, a ty dalej nie wiesz co robić? Podpowiadamy, jak wykorzystać sezon wakacyjny i zobaczyć jak najwięcej.

Kiedy jesteśmy w trakcie planowania urlopu raczej myślimy o wakacjach razem z biurem podróży w słonecznych dalekich krajach, jak Turcja czy Egipt. Jednak warto zainteresować się tym co mamy obok. Ciekawe miejsca możemy zobaczyć także w  Polsce. Znajdują się tutaj nadmorskie kurorty, góry czy jeziora na Mazurach. Takie połączenie daje możliwość na bliski kontakt z naturą i poznanie różnorodnych miejsc. Aby zwiedzić całą Polskę w komfortowy sposób wystarczy dobre towarzystwo, plan oraz kamper.  Jak zaplanować taką podróż?

Przygoda kamperem – gdzie zacząć?


Najlepiej udać się do dużego miasta, jak Poznań, Wrocław lub Warszawa i tam wynająć kampera. Wiele kamperów pomieści nawet 6 osób, dzięki czemu można jechać z dziećmi lub można zabrać ze sobą przyjaciół.

Kamperem po Polsce – co warto zobaczyć?

Oprócz takich miejsc jak Mazury czy Tatry, warto zwiedzić Dolny Śląsk. Oprócz Karkonoszy i Wrocławia znajduje się tutaj wiele zamków i uzdrowisk z wodami termalnymi. Warto odwiedzić też takie miasta jak Wałbrzych, Legnica oraz zwiedzić Kompleks Riese. Drugim regionem, które warto odwiedzić jest Podlasie. Jest to idealne miejsce dla miłośników przyrody i leśnych spacerów. Region ten słynie z wyjątkowego parku krajobrazowego Białowieża gdzie mieszkają żubry. Jest to idealne miejsce dla osób, które nie lubią tłumów i miast.

Brzmi ciekawie? Polska ma wiele do zaoferowania, gdy podróżujesz kamperem a najlepiej ją poznasz, gdy nie będą cię ograniczać hotele oraz rozkład jazdy pociągów.

2 Replies to “Wakacje kamperem – podróż przez Polskę

  1. Mnie nigdy nie przekonywały wakacje tego typu, ale ma znajomych, którzy co roku podróżują właśnie kaperami!

  2. Kamper to świetna opcja ponieważ można zaplanować wszystko od A do Z nie martwiąc się o nocleg. Sama podróżowałam w ten sposób już kilka razy.

Comments are closed.