Co to jest Slow life?

Slow life to cała filozofia Nie ma tu sztywnych zasadach. Dla każdego slow life oznacza coś nieco innego. Dla jednych jest to próba zerwania z konsumpcjonizmem i ich sposób to sprzeciw branży fast fashion. Inni natomiast chcą po prostu przestać się stresować, przestać się martwić, zwolnić nieco i cieszyć się życiem. Slow life pozwala na to wszystko. Jak żyć w stylu slow life? Oto kilka porad, które ci na to pozwolą.

Natura to podstawa

Wyjdź z domu. Przestań oglądać Netflixa w wolnej chwili. Idź do parku lub lasu. Chwila na łonie natury uwolni cię od nadmiaru stresu i obciążeń. Pozwól sobie cieszyć się chwilą i otoczeniem. Aby cieszyć się, jeszcze bardziej chwilą na świeżym powietrzu zabierz ze sobą swoich przyjaciół. Nie ma nic piękniejszego niż wspólny spacer po lesie z grupą bliskich ci osób. Dlatego zacznij zmieniać swoje przyzwyczajenia i zaproś swoich bliskich na wspólny spacer.

Zacznij czytać!

Książki to pokarm dla Twojego mózgu. Chwile spędzone z książką pozwalają oderwać myśli od codziennych spraw i przenieść się do inne świata. Gdy czytamy, nasz mózg rozwija się, co pomaga dłużej zachować sprawność intelektualną. To, że twój mózg intensywniej pracuje, nie znaczy, że jest to męcząca czynność. Wręcz przeciwnie daje to nam możliwość na odpoczynek oraz uwalnia od stresu. Jeśli chcesz się w pełni odprężyć, to zabierz swoją ulubioną powieść do parku i poczytaj na ławce.

Slow live brzmi kusząco? Jeśli chcesz zwolnić swój pęd życia, to zacznij od tych dwóch rzeczy: spacery oraz czytanie książek. Zamień domowe zacisze na las, a Netflix na lekturę. Powodzenia.