Info

Zwolnić Tempo to nasz projekt fotograficzny, który rozpoczęliśmy w 2015 roku a w 2019 zdecydowaliśmy się go częściowo upublicznić.

Nasz czyli czyj? Magdy i Pawła, roczników mniej więcej 80-tych oraz Franka urodzonego w demokratycznej Polsce. Jeśli chcesz bliżej nas poznać, zajrzyj tutaj.

Jaki projekt? Fotografujemy nasze codzienne sytuacje w czerni i bieli, na razie cyfrowo, chociaż życzylibyśmy sobie wykonywać zdjęcia analogowe tak jak miało to miejsce w czasach naszego dzieciństwa, najchętniej Contaxem T2.

Po co? Dla ciągłego szkolenia oka, dla kartonów pełnych odbitek fotograficznych oraz dla mobilizacji. Nie zawsze mamy czas i siłę na dodatkowe zajęcia, a słowo „projekt” zobowiązuje. Zawsze to lepiej kreatywnie spędzać czas z rodziną niż z Netflixem. Bezpośrednim impulsem były obejrzane w Internecie zdjęcia pary amerykańskich fotografów, którzy, naszym zdaniem, na zdjęciach potrafią perfekcyjnie pokazać zwykłe codzienne sytuacje.

Czego można się spodziewać? Ziarnistych zdjęć, może trochę relacji jak już nauczymy się „pisać teksty, które porywają tłumy”. Być może będą dłuższe artykuły. Na pewno krótkie notatki okraszone zdjęciami. Zresztą czas pokaże. Nic nie obiecujemy.

Chcesz do nas napisać? Śmiało: zwolnic.tempo@gmail.com