Masz dość pracowania w korporacji? Chciałbyś zacząć pracować na swoim? Fotografia ślubna to Twoja pasja? Może zaczniesz interesować się fotografią ślubną?

Fotograf ślubny – jak zacząć?

Podstawą jest posiadanie jakiegokolwiek doświadczenia w robieniu zdjęć. Może być to totalnie amatorski – np. Robienie zdjęć krajobrazów lub portretów swoim znajomym. Jeśli posiadamy, jakiekolwiek pojęcie i doświadczenie w tym zakresie, to warto zainteresować się kursem zawodowym w szkole policealnej.  Będzie to bardziej papier, który pomoże przekonać Twoich potencjalnych klientów do wyboru Ciebie. Jednak najważniejsza w tym zawodzie jest praktyka i umiejętności miękkie jak np. Komunikacja. Kolejnym krokiem jest aparat. Pamiętaj, że dobry sprzęt to podstawa. Dlatego warto zainwestować zarówno w aparat, obiektywy, jak i statyw. Jest to inwestycja, która ci się szybko zwróci.

Fotograf ślubny – rozwój pasji i działalności

Stwórz portfolio. Jeśli nie posiadasz, warto na początku pójść na kilka wesel za mniejszą stawkę lub wolontaryjnie, żeby porobić zdjęcia, którym będzie można się promować.
Swoje usługi możesz promować w internecie na grupach tematycznych w social media lub wykupić reklamę. Warto pamiętać, że w tym zawodzie najlepiej działa poczta pantoflowa. Nigdy nie uzyskasz tylu klientów, jak z poleceń. Dlatego warto współpracować ze swoimi klientami i dążyć do tego, aby efekty naszej pracy były dla niego jak najbardziej zadowalające.

Ile może zarobić fotograf ślubny?

Stawki ustawiamy indywidualnie, jednak za pojedynczą sesję zdjęciową, fotograf ślubny może policzyć sobie nawet 4000 brutto. Wszystko zależy od cen konkurencji i Twojego doświadczenia. Niemniej im dłuższy Twój staż w zawodzie tym wyższą stawkę możesz sobie zażyczyć.

2 Replies to “Fotograf ślubny – wolny zawód

  1. Bardzo się cieszę, że natrafiłam akurat na taki wątek ponieważ jestem na etapie poszukiwania odpowiedniego fotografa na swój ślub 😉

Comments are closed.