Mieszkasz w mieście? Jesteś zmęczony codziennym hałasem? Chciałbyś odpocząć na łonie natury? Zainteresuj się kupnem działki za miastem i stworzeniem, tam domku wypoczynkowego! Jak stworzyć swój własny azyl? Podpowiadamy.

Kupno terenu pod działkę za miastem

Stworzyć swój własny azyl można na wiele sposobów, ale podstawa to kupno ziemi za miastem, w miejscu, które będzie ci się podobało. Może to być teren przy lesie, jeziorze lub w szczerym polu. Wszystko zależy od Ciebie i twojego budżetu. Dobrą opcją jest też ROD (Rodzinny Ogródek Działkowy). Jest to opcja dość popularna w dużych miastach i dość tania. Jednak bardzo ciężko dostępna ponieważ ilość ich jest ograniczona. Jest to jednak wygodna alternatywa dla osób niezmotoryzowanych.

Działka za miastem – z domkiem lub bez

W zależności od swojego budżetu na działce rekreacyjnej możesz zbudować domek letniskowy, bez specjalnych zgód do 70 m km. Jakie są plusy posiadania takiego domku? Przede Wszystkim od razu zyskuje miejsce noclegowe w ciepłe  dni lub na narzędzia, jeśli, zagospodarować swój azyl bardziej pod uprawę warzyw.

Pamiętaj, że zanim zdecydujesz się na zakup działki rekreacyjnej dokładnie przeanalizuj wszystkie możliwe scenariusze np. Czy nie planowane jest powstanie w pobliżu autostrady lub zakładów przemysłowych. W takiej sytuacji, kupno działki pod Twój azyl nie ma sensu. Pamiętaj, że ziemia, którą kupujesz jest na wiele lat, dlatego warto sprawdzić czy są planowane tam jakieś inwestycje. Najlepszą opcją są ziemie w okolicach parków krajobrazowych lub bardziej turystycznych regionach.

2 Replies to “Działka za miastem – mój azyl

  1. Bardzo przydatny wpis. Sama długo zastanawiałam się nad zakupem działki pod miastem, ale zdecydowaliśmy się na nią i jesteśmy bardzo zadowoleni!

  2. Takie miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku miasta to w dzisiejszych czasach naprawdę super sprawa!

Comments are closed.