Pływanie kojarzy się nam głównie z przyjemnym pluskaniem w czasie upalnych dni. Jednak warto zacząć uprawiać ten sport regularnie i traktować jako hobby.
Ilość korzyści dla naszego zdrowia jest olbrzymia. Sprawdź sam ,co zyskasz, jeśli będziesz pływał regularnie.

  1. Najlepszy lek na depresje i nerwice.

Nie ma lepszego lekarstwa niż sport. Podczas ruchu nasz mózg produkuje hormony, które odpowiedzialne są za szczęście. Dodatkowo samo przebywanie w wodzie wpływa na nasze ciało rozluźniająco. Dlatego pływanie jest zbawienną aktywnością zarówno dla naszej psychiki, jak i dla mózgu.

  1. Poprawa kondycji

Ta dyscyplina pozwala na wielowymiarowy trening, którego intensywność dopasowuje się do własnych potrzeb. Możesz wybrać styl i tempo, które ci aktualnie najbardziej pasuje. Możesz pływać dla poprawienia kondycji lub dla siebie. Podczas pływania wzmacnia się nasz układ krwionośny oraz mięśnie.

  1. Zbawienny sport dla pracowników biurowych

Pływanie wymaga zaangażowania wielu mięśni naraz, jednak w wodzie mamy wrażenie lekkości. To daje możliwość odpoczynku dla naszych stawów i ścięgnom. Podczas pływania znikają wszelkie napięcie z okolic szyi, ramion i pleców. Idąc na basen, możesz zaoszczędzić na wizytach u masażysty. Gdyż pływanie sprawia, że nasze ciało mimowolnie się rozluźnia.

  1. Sport dla każdego

Pływać może każdy, niezależnie od stopnia swojej sprawności. Istnieje wiele stylów pływackich. Jeśli chcesz pływać, to polecamy zacząć swoją przygodę od zapisania się na kurs. Twój trener dopasuje ci styl, który będzie najlepszy dla Ciebie i Twojego ciała.

Mamy nadzieje, że zaczniesz pływać!