Jesteś zabiegany? Ciągle nie masz czasu dla swojego hobby? A może w ramach terapii zainwestujesz w psa lub kota? Jest to dobry pomysł, gdy zależy ci na posiadaniu pewnej rutyny i polepszenia zdrowia. Jakie są korzyści z posiadania futrzaka w domu? Lepszy będzie dla Ciebie kot czy pies? O tym dowiesz się w tekście poniżej. Zapraszamy do lektury.

Czy warto mieć kota?

Kociak jest idealnym rozwiązaniem, dla osób, które są zabiegane i nie mają czasu na codzienne spacery. Koty pomagają zmniejszyć stres, obniżają ryzyko zawału, bywają pomocne w terapii u osób cierpiących na ADHD. Koty są też świetnymi myśliwymi, dlatego szybko oczyszczą Twój dom z owadów i pająków. Nie potrzebne będą ci łapki na muchy. Koty skutecznie chronią Twój dom przed atakiem pająków.

Dodatkowo kot jest dość tani w utrzymaniu i nie potrzebują Twojej uwagi. Możesz spokojnie iść do pracy bez wyrzutów sumienia, że musisz zostawić swojego zwierzaka na osiem godzin. Kot kocha mieć dom tylko dla siebie.

Czy warto mieć psa?

Jest to opcja dla osób aktywnych, którzy posiadają więcej wolnego czasu. Natomiast posiadanie psa jest zbawienne dla naszego zdrowia. Badania pokazują, że właściciele psów nie chorują na depresje, mają niższe ciśnienie i lepiej radzą sobie ze stresem. Codzienne spacery sprawiają, też, że psiarze mają lepszą kondycję. Jeśli więc jesteś osobą aktywną, lubiącą kontakty społeczne, gotowy wstawać rano na spacery i nie musisz zostawiać psa na osiem godzin samego, to pies będzie dla ciebie idealnym towarzyszem.

Jeśli dalej masz wątpliwości, który futrzak jest dla ciebie lepszy — porozmawiaj z osobami, które posiadają psa lub kota. Będzie to najlepsze źródło informacji. Pamiętaj zwierze to obowiązek na 10 – 15 lat. Przemyśl dwa razy, zanim kupisz lub adoptujesz.