Masz dość życia w pośpiechu? Twoje myśli biegną w różne tory? Nie możesz się skupić? Psychoterapia i sport nie pomaga? A może spróbujesz medytacji? Nie wierzysz, że to działa? A może jednak? Poznaj typy medytacji, a może znajdziesz coś dla siebie, ponieważ jest to najlepszy lek na depresje i nerwice.

Medytacja to szerokie pojęcie. Istnieje wiele ich odmian. Najpopularniejsze z nich to:

Medytacja transcendentalna:

Tutaj kluczowy jest wolne oddychanie i recytowanie mantry. Wdech powinien być krótszy niż wydech. Ciągłe powtarzanie mantry lub modlitwy pomaga osiągnąć stan pełnego skupienia. Mantra może być powtarzany na głos lub tylko w myślach. Medytację transcendentalną można wykonywać samemu.

Zen.

Podstawowa forma medytacji. Polega na tym, że oddychamy w pozycji siedzącej z nogami skrzyżowanymi i skupiamy się na naszym oddychanie i staramy się nie myśleć o niczym. Na początku może wydać się trudne, ale z czasem możemy osiągnąć „zen”, czyli niemyślenie o niczym.

Mindfulness

Tutaj skupiamy się na tym co jest tu i teraz, poprzez kontrole naszego oddechy.

Podobnie jak w medytacji zen, próbujemy oczyścić nasze myśli. Celem tej czynności jest wyzbycie się myśli o problemach życia codziennego i skupienie się na swoim wnętrzu i ciele. Także tutaj obserwujemy, co się dzieje z naszym ciałem,

Spróbuj medytacji już dzisiaj. Nie odnajdziesz lepszego lekarstwa na nerwice i depresje niż medytacja. Jeśli boisz się, że nie poradzisz sobie, to poszukaj zajęć z medytacji grupowej w swoim mieście lub okolicy. Polecamy. Spróbowałeś? Podziel się z nami swoimi odczuciami w komentarzach.