Jazda konna to sport piękny, ale jednocześnie niebezpieczny i wiążąca się z wysokimi kosztami. Mimo wszystko warto spróbować tej niezwykłej aktywności. Oto 5 argumentów, dla osób, które mają wątpliwości czy zacząć jeździć konno.

  1. Poprawa samopoczucia!

Nie ma lepszego lekarstwa na zły humor niż kontakt z naturą oraz aktywność sportowa. Jazda konna to dwa w jednym. Kontakt z koniem wpływa zbawiennie na nasz samopoczucie. Nie bez powodu istnieje hipoterapia — naukowo udowodniono, że przebywanie z koniem uwalnia od stresu i pomaga w walce z nerwicą i ADHD.

  1. Poprawa kondycji

Nawet przy małej regularności jazda konna może wesprzeć Twoją walkę z nadwagą. Samo przygotowanie konia można traktować jako formę aktywności fizycznej.

  1. Poprawia koordynację ciała

Jazda konna wymaga zaangażowania wielu mięśni naraz. Jest to sport gdzie, trzeba zaangażować zarówno nogi, brzuch, jak i ręce.

Wszystko musi pracować we wzajemnej harmonii, by poprawnie kierować koniem. Dlatego regularne treningi sprawiają, że nasze ciało jest bardziej skoordynowane.

  1. Nowe przyjaźnie

Na stadninie konnej można spotkać wiele ciekawych osób. Nie łączy tak jak wspólna pasja. Wypad w teren lub rozmowy przy siodłaniu rumaka może być początkiem pięknej przyjaźni.

  1. Sport na wiele lat.

Jeździć konno można jeździć w każdym wieku. Zazwyczaj, jeśli ktoś zacznie swoją przygodę z jeździectwem za dzieciaka, to będzie ją kontynuował przez długie lata. Można powiedzieć, że jeździectwo to w pewien sposób styl życia. Jeźdźcy nigdy się nie nudzą, ponieważ każdą wolną chwilę spędzają na stajni.

Mamy nadzieje, że te argumenty zachęciły was do podjęcia ryzyka i spróbowania tego wspaniałego sportu.